אודות המכירה הישירה

מכירה ישירה - איך זה עובד?

המכירה הישירה במשק רמי קנטור מתקיימת בימים שלישי וחמישי בשעות 13:00-17:00 ובימי שישי בשעות 9:00-13:00.

במכירה אנו מציעים את תוצרת המשק שלנו ותוצרת של משקים שכנים. כחלק מהסולידריות החקלאית, אנחנו  מארחים משקים משפחתיים ממקומות שונים בארץ; חלקם מגיעים באופן קבוע, וחלקם מעת לעת או באופן חד פעמי. כל משק מוכר את תוצרתו בדוכן נפרד, והקונים משלמים ישירות לכל חקלאי על תוצרתו. מספר החקלאים המתארחים מוגבל, בשל מגבלת המקום (קראו כאן על החקלאים המתארחים)

לפני כל מכירה מתפרסם כאן באתר וגם בעמוד שלנו בפייסבוק עמוד-אירוע (איוונט), ובו פירוט התוצרת והמחירים של מועד המכירה הקרוב. ניתן לעקוב כאן אחרי הפרסומים בפייסבוק (הקליקו על 'עוקב' בראש העמוד).

 

טרי מהשדה, ישר מהחקלאי

המכירה מתקיימת ברמת השרון, בלב השדות בהם אנו מגדלים את התוצרת. זהו שטח פתוח, ולא חנות סגורה עם מזגן או חימום. שביל הגישה למכירה הוא דרך חקלאית לא סלולה. ניתן לנווט אלינו עם ווייז: משק רמי קנטור.

 

אכפתיות הדדית מצמיחה דברים טובים

אנשים רבים פוקדים את המכירה באופן קבוע, נהנים לשוחח עם החקלאים ולפרגן להם, לקנות תוצרת טריה ולראות היכן היא צומחת. יש אנשים המגיעים עם ילדיהם, כדי להראות מהיכן מגיע המזון שהם אוכלים.

אנחנו מוקירים תודה לכל האנשים שטורחים להגיע למשק, לתמוך בנו ולקנות. זה לא מובן מאליו, ואנחנו מעריכים זאת מאוד.

משובים ביקורתיים, רעיונות והצעות לשיפור מתקבלים תמיד בתודה, ומאפשרים לשפר את תהליך המכירה באופן מתמיד. כאן ניתן ליצור איתנו קשר.

 

הערכים המנחים אותנו בפעילותנו

  • טריות ואיכות התוצרת
  • שקיפות מידע
  • הוגנות – ביחסים ובמחירים
  • סולידריות חברתית

 

רקע: העם דורש צדק כלכלי

בשנים האחרונות נחשף הציבור בישראל לבעית המחירים של תוצרת חקלאית ברשתות הקמעונאיות. התברר לו שהחקלאי, שהשקיע הכי הרבה מאמצים ומשאבים בגידול התוצרת, יותר מכל החוליות האחרות בשרשרת התיווך, מקבל תשלום לא הוגן על עבודתו. במקרים רבים, התשלום שהוא מקבל מספיק בקושי לכיסוי עלויות הגידול.

לא פלא שבשנים האחרונות יותר ויותר חקלאים פושטים רגל וסוגרים את המשק – מה שמקטין היצע התוצרת הטריה המקומית בישראל.

 

זרעים של סולידריות

המכירה הישירה היא יוזמה חברתית-כלכלית, בה חקלאים מוכרים את התוצרת שלהם ישירות לאנשים פרטיים, ולא דרך שרשרת המסחר הרגילה (סוחרים, חברות סיטונאיות, קמעונאים). כך מתאפשר לחקלאים לקבל תשלום גבוה יותר תמורת תוצרתם, ולא פחות חשוב מכך – לקבל הוקרה חברתית על עבודתם הקשה.

המכירה הישירה מאפשרת לציבור הרחב לתמוך בחקלאים וליהנות מתוצרת חקלאית טריה, במחיר הוגן.

טרנד המכירה הישירה התפשט ברחבי הארץ לאחר מבצע 'שוק החזית' בפתח תקוה, שנערך במאי 2016 ביוזמת החקלאי ברק אומגה ממושב פארן (מיוזמי מחאת הפלפלים) וגיא לרר (תכנית 'הצינור'). כיום פועלים בישראל מוקדים רבים של מכירה ישירה - כהתארגנות ספונטנית של משקים משפחתיים.

 

משק רמי קנטור

רמי קנטור מגדל ירקות ברמה"ש מאז 1977, ומתמחה בירק-עלים ובשורשים.

במשק מתקיימת מכירה ישירה של תוצרת המשק לקהל הרחב, בימים שלישי, רביעי וחמישי 13:00-18:00 ושישי 9:00-13:00. ניווט: 'משק רמי קנטור' בווייז.

צרו קשר

משק רמי קנטור
השדות במערב רמה"ש, בין סוף רחוב השרף לבין כיכר מחנות גלילות
טלפון 052-9400389
meshekramikantor@gmail.com

תמונות מהמשק

אתר זה נבנה באהבה ע"י בלה דיגיטל, עסק חברתי המכשיר ומעסיק אנשים עם מוגבלויות. האתר נגיש לאנשים עם מוגבלויות. רמי קנטור מודה מקרב לב לאביאל סלע ולצוות בלה דיגיטל על העבודה המקצועית ועל הנכונות לסייע.