אודות החקלאים המתארחים

הכי טוב ביחד! אנחנו מארחים במשק שלנו שני חקלאים משני קצוות הארץ: אלי כהן מתלמי יוסף (עוטף עזה), ואסף וגנפלד ממנחמיה (בקעת הירדן). במשק תוכלו לפגוש את החקלאים ואת ילדיהם - דור ההמשך, שלוקח חלק מרכזי בהפעלת המכירה הישירה.

אודות החקלאים המתארחים:

משק כהן: אלי כהן נולד למשפחה חקלאית ממושב אלישמע בדרום. בשנת 1993 הקים עם אשתו בתיה את המשק החקלאי במושב תלמי יוסף שעל גבול עזה. בתחילה גידל ירקות ופרחים. כיום מתמקד בירקות, ובפרט בדלועים: עגבניות רגילות ושרי, מלפפונים רגילים ובייבי, חצילים מזנים שונים, קישואים מזנים שונים  ואפונת שלג. הגידולים מופחתי ריסוס.

לאלי ובתיה שתי בנות ושני בנים. גיא וניר עובדים במשק ובמכירה הישירה.

אלי: "חקלאות זו התמכרות. גם אם נפלתי – אני לא מפסיק לקוות שבשנה הבאה אצליח. הסיפוק הכי גדול בחקלאות זה כשבאן אדם טועם משהו שגידלתי. זה מקצוע קשה אבל כיפי, כי אני רואה את התוצאה, ואני חי את האדמה".

 

משק וגנפלד: אסף ורינת וגנפלד עברו בשנת 2006 עם ארבעת ילדיהם מכפר סבא למושבה מנחמיה שבעמק הירדן, כדי להגשים חלום: לגדל עזים ולגבן גבינות. לשם כך למדו גיבוּן בארץ, ועברו השתלמויות באיטליה ובצרפת.

בחוות עז-עיז הם מגדלים באהבה עזים שמניבות חלב איכותי. מהחלב המלא הם מייצרים בתהליכים מסורתיים, ללא חומר משמר ובהקפדה על איכות גבוהה וטעם משובח: יוגורט בטעמים שונים, גבינות קשות ורכות, חמאה וחלב מלא. ניתן לבקר בחווה ולקיים בה פעילויות. פרטים באתר החווה.

משק רמי קנטור

רמי קנטור מגדל ירקות ברמה"ש מאז 1977, ומתמחה בירק-עלים ובשורשים.

במשק מתקיימת מכירה ישירה של התוצרת לקהל הרחב, בימים שני, שלישי, רביעי וחמישי 10:00-18:00 ושישי 9:00-14:30. ניווט: 'משק רמי קנטור' בווייז.

צרו קשר

משק רמי קנטור
השדות במערב רמה"ש, בין סוף רחוב השרף לבין כיכר מחנות גלילות
טלפון 052-9400389
[email protected]

תמונות מהמשק

אתר זה נבנה באהבה ע"י בלה דיגיטל, עסק חברתי המכשיר ומעסיק אנשים עם מוגבלויות. האתר נגיש לאנשים עם מוגבלויות. רמי קנטור מודה מקרב לב לאביאל סלע ולצוות בלה דיגיטל על העבודה המקצועית ועל הנכונות לסייע.