חקלאות ברמת השרון

מחוברת לשורשים

מגדל המים הוא הסמל הרשמי של רמת השרון, תות שדה הוא הסמל הלא רשמי שלה, ושניהם קשורים לחקלאות. העיר הירוקה צמחה מתוך החקלאות, ועדיין מחוברת לשורשים שלה.

רמה"ש נוסדה בשנת 1923 כמושבה חקלאית. גם היום, כשהיא עיר עם קרוב ל- 50,000 תושבים, עדיין עובדים בה כשלושים חקלאים, ומוציאים לחמם מהארץ.

השדות, המטעים, הפרדסים והמשתלות מעטרים את העיר בשטחים ירוקים ובניחוחות רעננים. אפשר להציץ לתוך מרחב העבודה החקלאי בעת הליכה / ריצה / דיווש לאורך טיילת שביל השדות, שנסללה ממש בתוך החלקות החקלאיות.

החקלאים של היום

כתריסר חקלאים עוסקים כיום בגידול ירקות, בעיקר בשדות שבמערב העיר, וגם סמוך לכפר הירוק ובאיזור אצטדיון הטניס. מספר חקלאים עוסקים בגידול מטעי זיתים ואבוקדו, וכמובן – פרדסי הדרים, אשר בעבר מילאו בפריחתם ובפירותיהם את המושבה, והיום גדלים בעיקר סמוך לסינמה סיטי וממזרח לצומת מורשה. ברמה"ש גם חקלאים העוסקים בגידול צמחים לחקלאות ולנוי במסגרת משתלות.

מאות אנשים מתפרנסים מהפעילות הסובבת את החקלאות בעיר: ספקים של זרעים, שתילים וציוד מקצועי; פועלים, נהגי טרקטורים ומשאיות ואנשי תחזוקה; סוחרים, ירקנים ועוד.

בעיריית רמה"ש פועלת ועדה חקלאית סטטוטורית, המייצגת את האינטרסים של החקלאים ושל החקלאוּת. יו"ר הועדה הוא החקלאי אביעם גפני, העושה תפקיד זה (בהתנדבות) מאז שנת 2009. בשנים 1999-2009 כיהן רמי קנטור כיו"ר הועדה (בהתנדבות).

משק רמי קנטור

רמי קנטור מגדל ירקות ברמה"ש מאז 1977, ומתמחה בירק-עלים ובשורשים.

במשק מתקיימת מכירה ישירה של התוצרת לקהל הרחב, בימים שני, שלישי, רביעי וחמישי 10:00-18:00 ושישי 9:00-14:30. ניווט: 'משק רמי קנטור' בווייז.

צרו קשר

משק רמי קנטור
השדות במערב רמה"ש, בין סוף רחוב השרף לבין כיכר מחנות גלילות
טלפון 052-9400389
[email protected]

תמונות מהמשק

אתר זה נבנה באהבה ע"י בלה דיגיטל, עסק חברתי המכשיר ומעסיק אנשים עם מוגבלויות. האתר נגיש לאנשים עם מוגבלויות. רמי קנטור מודה מקרב לב לאביאל סלע ולצוות בלה דיגיטל על העבודה המקצועית ועל הנכונות לסייע.